ДТП: дії водія та пасажира

ДТП: дії водія та пасажира
ДТП: дії водія та пасажира

Коли відповідальний водій сідає за кермо, він пристібається паском безпеки, перевіряє правильність встановлення підголівника та встановлює наявність наступних речей:

  1. документи водія (права, техпаспорт, супроводжуючі на товар);
  2. цивільна страховка (ОСАГО, КАСКО);
  3. перелік телефонних номерів близьких людей (мама, тато, дружина, чоловік, сестри, брати тощо);
  4. ніж з металевою рукояткою, велика будівельна затяжка (мотузка 1 м);
  5. телефон (або фотоапарат) і ручка;
  6. аптечка та вогнегасник;
  7. аварійний набір (знак аварійної зупинки та жилет зі світловідбивними смугами);
  8. відеореєстратор.
    Після того, як водії згадав, де знаходяться речі зі списку, він, перехрестившись, згідно правил дорожнього руху відправляється у дорогу.

Але одна мить і, з якоїсь причини, Ви та Ваш автомобіль можуть стати учасниками автотранспортної пригоди. Настає новий період відносин між співучасниками події – кожен (як водій, так і пасажир, при його наявності), переходить в один з цих статусів: 

  1. потерпілий;
  2. винуватець;
  3. свідок.

Після визначення статусу, учасники наділяються відповідними юридичними зобов’язаннями перед законом. Та все ж відкинемо юридичну складову події – цим займатимуться правоохоронні органи, що прибувають на місце аварії за викликом або адвокати та страховики. Ми перейдемо до практичних та фактичних дій у випадку ДТП.

У разі, якщо Ви – водій, який після події був фізично не сильно травмований, Вам потрібно відстебнути пасок безпеки. Якщо ремінь заклинив, необхідно дістати ніж, що має знаходитись поруч (наприклад, під сидінням) – головне аби Ви в позиції сидячи могли дотягнутись до нього. Відрізавши чи відстібнувши пасок, Вам потрібно вийти з автомобіля. Якщо немає можливості відчинити двері – вибивайте бокове скло. Вибравшись з авто, в першу чергу подивіться, чи є ризики, що Ваше авто або авто іншого учасника ДТП загориться. В разі такої небезпеки – відтягніть від машини людей, які не можуть самостійно відійти на безпечну відстань, та надайте учасникам аварії першу медичну допомогу, скориставшись аптечкою. Крім того, необхідно погасити спалах за допомогою вогнегасника або інших підручних засобів (ковдри, піску і т.д.). Виконавши всі перераховані дії, телефонуйте за наступними номерами:

  1. 101 – пожежна служба та служба порятунку;
  2. 102 – поліція;
  3. 103 – швидка медична допомога.

Важливо також не забути подзвонити страховикам по КАСКО, ОСАГО. 

Наступний етап – фіксація місця події та пошкоджень на авто. Для цього необхідно сфотографувати місце ДТП, «прив’язавши» автомобілі до знаків, будинків, дерев тощо, На авто, по можливості, зафіксувати кожну пошкоджену деталь чи агрегат. Особливо звертаю увагу на те, що ні при яких обставинах не можна забирати пошкоджені автомобілі з місця аварії або рухати їх до фіксації працівниками поліції! Потім, якщо пошкодження несуттєві, можна скласти європротокол, який формується по домовленості з іншою стороною, або ж цим займаються працівники поліції. Після складання протоколу автопригоди та схеми ДТП, Вам необхідно уважно прочитати його, та особливо вивчити схему дорожньо-транспортної пригода – там повинні бути позначені всі учасники (також з прив’язкою до знаків та розміток дороги).

В разі, якщо авто потрібно евакуювати – необхідно уточнити, на який майданчик його переміщують, аби на наступний день (або в цей самий) під’їхати, перевірити пломбування і закрити від дощу всі вибиті шибки та інше. Якщо ж водія забрала швидка, його представник повинен виконати перераховані дії, забезпечити зберігання матеріальних цінностей та викликати представників організації власника майна та передати майно з автомобілем, оформивши це актом.

Це, мабуть, вся практична сторона, хоча кожен випадок потребує окремого розгляду. Та краще, аби нічого з нами в дорозі не траплялось.

Коментарі
Ifgjj
16.08.2021 19:14
Vggjjnbcx hfvbhh
Відповісти
25.05.2022 22:14
a11lz8
Відповісти
25.05.2022 22:14
jbkzbe
Відповісти
Залиште коментар