Новое лицо рейдерства в Украине: некоторые правила самозащиты

Новое лицо рейдерства в Украине: некоторые правила самозащиты
Новое лицо рейдерства в Украине: некоторые правила самозащиты

Какова предыстория рейдерства в Украине? Можно ли защитить себя от рейдеров? Профилактические мероприятия, которые помогут Вам избежать рейдерского захвата предприятия, – об этом пойдет речь в нашей публикации.

Полный текст статьи подан на украинском языке

У 90-х роках одним із видів збагачення на тлі розвалу СРСР був «рекет», це, якщо можна так сказати,  бідні «погані» хлопці вирішили збагатитися, користуючись розвалом системи державного управління та моральним занепадом населення.

Збагатившись, вони нікуди не поділися,а перетворилися в багатих «поганих» хлопців, які й реформували  «рекет» у «рейдерство». Просто раніше вони («погані» хлопці) були в спортивних костюмах та зі зброєю (або з найнятими бойовиками), а зараз вони в класичних костюмах та з юристами.

Тобто система вилучення майна у власника змінилась лише в аспекті більш кваліфікованого підходу до процесу, та в більшості випадків додалося використання адмінресурсу, але це  є ЗЛОЧИН.

Дії, які є передумовою рейдерства в Україні сьогодні можна розділити на 3 види:
1. скупка контрольного пакету акцій;
2. шантаж з метою викупу свого пакету акцій за завищеною ціною;
3. використання адмінресурсу та підробних документів для переведення компанії у власність до іншої особи або швидкого продажу основних засобів та нерухомості.

Усі ці дії можуть мати лише один результат: для рейдера – збагачення, для компанії –занепад.

Профілактика рейдерства це:

  1. Розроблення правил системи внутрішньооб’єктового режиму (правил внутрішньої безпеки) та введення її на підприємстві у максимально короткий термін,ознайомлення з новими правилами працівників підприємства (винятків з правил не повинна мати жодна особа, оскільки будь-який виняток призводить до порушень у роботі всієї системи)
  2. Проведення аудиту на підприємстві з метою виявлення основних активів та документального підтвердження Вашого права на їх володіння. З’ясування, у якому стані документи на Ваші права, де зберігаються (НАЙКРАЩЕ ОСНОВНІ ОРИГІНАЛИ ДОКУМЕНТІВ, ЯКІ ПІДТВЕРДЖУЮТЬ ВАШЕ ПРАВО НА ВОЛОДІННЯ АКТИВАМИ, ПЕРЕМІСТИТИ В БАНКІВСЬКУ СКРИНЬКУ, ДО ЯКОЇ ДОСТУП МАЄТЕ ТІЛЬКИ ВИ).
  3. 3. Встановлення обмежень та розподілення прав на підпис договорів (щоб договір мав силу лише в разі підписання двома або більше особами), на право отримання чи використання коштів шляхом встановлення ліміту максимальної суми і т.п.
  4. Встановлення постійного контролю (отримання смс про операції банку) при оплатах з рахунку підприємства.
  5. Підключення Вашого особистого номера через Міністерство юстиції України до реєстру нерухомого майна, за рахунок цієї дії щоразу, коли хтось заходитиме в реєстр щодо Вашого майна, Ви будете отримувати смс повідомлення про це.

Ну і загальне правило: у разі отримання інформації або початку якихось перерахованих вище дій, надати всьому процесу найбільшого розголосу шляхом публікації в пресі, відеорепортажів на телебаченні, провести збори колективу, поінформувавши відносно  ситуації, яка склалася, та ініціювати проведення колективом різного виду мирних акцій, максимально задіяти правоохоронні органи, які стоять на захисті законних інтересів, а при виявленні «підкуплених» правоохоронців «здавати» їх у відповідні органи.

Максимальний розголос допоможе створити необхідний резонанс у суспільстві і змусить активніше працювати всі механізми захисту.

Коментарі
Spoordcon
30.05.2021 07:44
<a href=https://vscialisv.com/>generic cialis from india
Відповісти
Оставьте комментарий