Забезпечення готовності людини до незвичних для мирного життя речей або, як бути максимально готовим до початку бойових дій безпосередньо там, де ВИ ЖИВЕТЕ.

Забезпечення готовності людини до незвичних для мирного життя речей або, як бути максимально готовим до початку бойових дій безпосередньо там, де  ВИ ЖИВЕТЕ.
Забезпечення готовності людини до незвичних для мирного життя речей або, як бути максимально готовим до початку бойових дій безпосередньо там, де ВИ ЖИВЕТЕ.

Ніколи раніше не думав, що буду писати ці рядки, але приходить час і ти розумієш, що треба й цю тему обговорити. Так історично склалося, що Україна має такого агресивного та ненаситного сусіда, який постійно хоче когось грабувати та принижувати. Тому на мою думку не тільки нашому поколінню, а й нашим нащадкам треба жити постійно в готовності до війни та бути готовими наскільки можливо до цього, саме за місцем свого проживання, з ціллю свого захисту та захисту своєї родини.

В даній ситуації слово «захист» чи «безпека» є словами в розумінні забезпечення готовності людини до незвичних для мирного життя речей, а саме хаосу, бомбардувань, пострілів, розривів, поранень та іншого, які є звичайними під час проведення бойових дій.

На мою думку, треба розглянути те, що притаманно людині саме при виникненні таких обставин, а це:

- страх

- паніка

Саме очікування якоїсь  небезпеки породжує в людині СТРАХ, який може привести до  ПАНІКИ. І саме цей фактор використовується ворогом і є однією з основних його цілей при нападі на нашу країну.

Тобто, щоб перемогти ворога треба побороти СТРАХИ та не піддаватись ПАНІЦІ. А для цього нам треба просто знати, що це і як з ним боротись — чим більше ми будемо про це знати, тим краще з цим справимось.

 Страх — стан хвилювання, тривоги, неспокою, викликаний очікуванням чого-небудь неприємного та небажаного.

Професор Ю. В. Щербатих запропонував свою класифікацію страхів.

Він поділяє всі страхи на три групи:

  • Біологічні;
  • Соціальні;
  • Екзистенційні.

До першої групи відносяться страхи, безпосередньо пов'язані із загрозою життю людини, друга представляє боязні і побоювання за зміну свого соціального статусу, третя група страхів пов'язана з самою сутністю людини, характерна для всіх людей (Вікіпедія).

 

Па́ніка (дав.-гр. πανικός — підсвідомий жах) — психічний стан людей — несвідомий, нестримний страх, викликаний дійсною чи уявною небезпекою, що охоплює людину чи багатьох людей, неконтрольоване прагнення уникнути небезпечної ситуації.

 Жах (афект) — сильне негативно забарвлене почуття, стан дуже великого перелякустраху, що охоплює кого-небудь. Головною рисою жаху є пригніченість (заціпеніння), іноді тремтіння, загалом, відсутність активної реакції з усунення джерела страху.

Тобто, орієнтуючись на думку вчених, нам треба боротись саме з першою та третьою групою страхів — біологічним та екзистенційним, які й можуть привести до паніки.

Як з цим боротись? А дуже просто – бути готовим, тобто знати, оцінювати та прийняти міри (зробити якісь дії) для попередження тих негативних наслідків, які можуть настати саме під час або після бойових дій на території, де Ви безпосередньо проживаєте.

А для цього, щоб не втомлювати читача медичними термінами, ми й перейдемо безпосередньо до того, як себе підготовити до того, щоб не було страху та паніки, або звести цей медичний показник до мінімуму.

Перше, що на мою думку треба зробити —  це, враховуючи загальні новини, які ми можемо почути з засобів масової інформації про підготовку сусідньої країни до війни, треба віднестись до цього критично та, не полінувавшись, підготовити речі, які можуть тобі стати в нагоді в разі початку бойових дій на території, де Ви проживаєте..

Це і є перше Ваше рятівне коло, якщо таке розпочнеться, тому що Ви зараз, приготувавши речі (які саме я наведу нижче), дивлячись на них будете більш спокійними і саме тому не піддастесь паніці, бо будете готові внутрішньо.

Перед приготуванням особистих речей, а саме евакуаційної валізи, хочеться дати поради власникам автівок  :

- якщо маєте автомобіль — тримайте його в цей період максимально справним, щоб виїхати з території, де можуть бути бойові дії та вивести свою родину.

- заготовити в каністрах пальне, яке забезпечить Ваш доїзд до тієї території, яка є безпечна.

В автомобілі перевірити, а при потребі обновити – аптечку, вогнегасник, первинний мінімум інструментів для мініремонту (молоток, викрутку, щіпці, сокиру, пилку і т.п.)

- якщо є в наявності, не завадить взяти намет, складний мангал, воду в каністрі та все, що допоможе Вам та людям, які будуть з Вами забезпечити проживання в природних умовах на якийсь період.

Ось коротко для власників автівок, а тепер можна перейти й безпосередньо до підготування евакуаційної валізи.

Якщо вам треба  зібрати евакуаційну валізу якнайшвидше — уявіть, що ви вирушаєте у туристичний  похід, який може затягнутись і додому ви більше не повернетесь. Але ваше завдання — не забрати матеріальні цінності, а врятуватися самому. З огляду на це міркуйте, що брати з собою, а без чого можна обійтись.

Дана теза повинна  постійно бути в Вашій підсвідомості після цього можна перейти і до підготовки:

 

  З того, що Ви побачили на плакаті хочеться трішечки надати роз’яснення;

- документи повинні бути обов’язково загорнені чи знаходитися в середині целофанової торбини, щоб не замокли.

- ліки першої необхідності повинні знаходитися в легкодоступних місцях валізи (накладні кишені тощо) та відповідати наведеному нижче мінімальному переліку, також можна додати ліки, які Ви приймаєте на постійній основі з запасом хоча б на місяць.

- речі для виживання раджу взяти такі які, Ви розумієте, як ними користуватися або колись ними користувались, все інше буде зайвий багаж. 

Кредитні картки та якісь обігові кошти краще мати в валюті та гривні, і розмістити їх, розділивши порівно мінімально в трьох місцях: це в одягу, яким можна постійно користуватися, в прихованому захищеній від вологи кишені або на поясі та в евакуаційній валізі в потаємній кишені.

  • продуктовий набір приготувати принаймні те, що є в наведеній нижче таблиці, доклавши щось те, що потрібно Вам, але розуміти, що Вам це нести на собі.

Порада - якщо Ви будете використовувати військові сухпайки для харчування, необхідно знищити всі наявні признаки їхньої приналежності до ЗСУ.

 

  

 

 

Все те, що ми побачили  на цих кольорових плакатах (взято з інтернету), на мою думку, найкраще передає все, що  мінімально потрібне кожній людині в таких ситуаціях.

Також хотів би ще додати, що необхідно чи бажано взяти, наприклад, деякі речі: светр, нижню білизну і т.п., захист від дощу та мобільний телефон кнопковий з навушниками, тому що він довше буде тримати «заряд», та зазвичай в них є радіо, яке дуже потрібне в разі евакуації, тому що інформація для населення, швидше за все, буде передаватися по радіо. Також, слід  розуміти, що під час ведення бойових дій на території, де проживає мирне населення буде дуже багато людей, які будуть в стані паніки, це потрібно враховувати та поводитись адекватно в даній ситуації, допомагаючи оточуючим чим можете.

 Як прийняти рішення про евакуацію свою та родини?

Найбільше, згідно вказівок МНС, при оголошенні  сигналу  тривоги «Увага всім» по гучномовцях - включити радіо та уважно слухати коли, де і в якій спосіб буде евакуація мирного населення та спокійно слідувати отриманим вказівкам.

Також слід знати, що навіть, якщо Ви не почули сигналу  тривоги, то з міста, де йдуть бої краще при будь-якій найменшій можливості виїхати. Необхідно також розуміти, що якщо Ви чоловік та евакуюєтесь з родиною, то ні в якому разі не потрібно одягати речі, які подібні до військового одягу, тому що вони можуть спровокувати ворожі блок пости, які Ви можете перетинати під час руху.

   Також, одне з найголовнішого — це при евакуації з небезпечного району необхідно домовитись з кожним з членів родини та навіть роз’яснити дітям,  де Ви будете зустрічатись, в якому місті (відомого всім членам родини), і на протягом якого часу будете чекати один одного після виходу з небезпечної зони, і якщо враховувати, що Ви не зможете евакуюватись разом.

Це, мабуть, все, що потрібно знати, якщо РФ піде на повномасштабне вторгнення.

Дивіться на речі прямо - не відвертайтесь, молимось за МИР В УКРАЇНІ, Бог з нами -  все буде добре, а ще думайте про свого ближнього більш ніж про себе, і тоді ми непереможні. Слава Україні. Героям Слава.   

 

 

 

Коментарі
25.05.2022 22:14
idu05s
Відповісти
Залиште коментар